Egység a különbözőségben

2013. március 14., címkék: leuenbergi közösség, évforduló

A reformátusok és az evangélikusok több mint négyszáz éve, a marburgi úrvacsorai vita óta különbözőképpen vélekednek az úrvacsoráról, sőt, idővel a reformátori egyházak között lévő hitvallási viták is egyre inkább elmélyültek. Ezeket a nézetkülönbségeket igyekezett enyhíteni negyven évvel ezelőtt, 1973-ban a protestáns egységet deklaráló Leuenbergi Konkordia, méghozzá úgy, hogy a felekezeti sokszínűség továbbra is megmaradhatott.

Lelkészképzés az európai protestáns egyházakban

2010. november 22., címkék: európai protestáns egyházak közössége (geke/cpce), Nagyvilág, lelkészképzés, Háttér, leuenbergi közösség

November 18-21. között került sor Bécsben az Európai Protestáns Egyházak Közösségének második nemzetközi tanácskozására.

Kisebbségek, egyházak és Európa

2010. július 14., címkék: Ökumené, leuenbergi közösség, európai protestáns egyházak közössége (geke/cpce), zsolnai zsinat, ökumené

Ahogy az európai országok a területükön élő kisebbségekkel bánnak, az az alkotmányosságuk mércéje – nyilatkozta Michael Bünker, a leuenbergi közösség főtitkára Szlovákiában.